به گزارش رمز بلاگ، از تربت حیدریه، مهدی ناصری معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری درجلسه هماهنگی عفاف و حجاب که با حضور سرهنگ حسن فرستاده جانشین سپاه در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد گفت:بیست و یکم تیرماه در تقویم جمهوری اسلامی به نام روز ملی «عفاف و حجاب» نامگذاری شده است، اگر چه در نظام اسلامی، همه روزها روز عفاف و حجاب و التزام به احکام اسلام است اما نامگذاری روزی به این عنوان می‌تواند تلنگری باشد برای هر کسی که مسئولیتی در این زمینه دارد و باید نسبت به احکام مقدس اسلام، ادای وظیفه کند.

وی افزود: امروزه بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب شرایط از نظر علمی وفرهنگی و بسیاری از شاخص های مهم دنیا رتبه خوبی داریم وجزء کشورهای برتر دنیا هستیم.

ناصری تصریح کرد: مهمترین توصیه شهدا به حجاب وپوشش اسلامی است چون مصونیت است وترویج بدحجابی از وسیله های دشمن است که باعث شکستن قبح است مبادا در کشور اسلامی ما ایران، ترک چادر مد و رایج شود و بعضی از دختران بدون چادر باشند.

وی عنوان کرد: مردم باید با رعایت حجاب و عفاف در جامعه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهند و آگاه باشند که رعایت نکردن حجاب معصیت بزرگی است.

در ادامه این جلسه حسن فرستاده جانشین فرمانده سپاه تربت حیدریه گفت: امروز حجاب و عفاف یک مسئله‌ صد در صد اجتماعی و فراجنسیتی و فراتر از یک رفتار دینی است که نیاز به عزم دو طرفه از سوی مسئولان و از سوی مردم دارد. همچنین در بحث ترویج عفاف و حجاب و راهکارهایی مبتنی بر درونی‌سازی فرهنگ دینی و اغناء آحاد جامعه استفاده خواهیم کرد.

جانشین فرمانده سپاه تربت حیدریه بیان کرد:خانواده‌ها وقتی پایدار می‌مانند که اصل عفاف و حجاب رعایت شود ونهادینه کردن فرهنگ حجاب در ادارات تکلیف شرعی است.

فرستاده گفت: حجاب و عفاف بانوان جامعه اسلامی امروز مورد هجوم جنگ نرم دشمن قرار گرفته است با توجه به جایگاه وارزش زن درجامعه ، افزایش عفت عمومی وارزش حجاب بیشتر در حوزه زن دیده می شود که مطالبه مردم از شرایط اسف بار حجاب در جامعه وبسیاری از تزلزل ها علتش بی حجابی است، امروزه بیشترین تنش‌های اجتماعی ریشه در عدم رعایت حجاب توسط افراد آن جامعه دارد.

یاد آور می شود راهپمایی عفاف وحجاب در تربت حیدریه ۲۰ تیرماه از خیابان جلوی فرمانداری به سمت چهاراه فرهنگ وتجمع در باغ ملی شهرستان خواهد بود.

منبع: شبستان

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای رمز بلاگ | دانلود آهنگ های شاد و غمگین محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.