به گزارش رمز بلاگ،حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد قهرمانی مسئول فرهنگی حوزه‌های علمیه سفیران هدایت قم از آذربایجان غربی با بیان اینکه حجاب در تمام ادیان الهی وجود دارد، بیان کرد: حجاب برخلاف تصور عمومی فقط در دین اسلام وجود ندارد و همه ادیان و مکاتب الهی به حجاب پایبند هستند و هر دین قوانین خود را در این باره دارد.
وی افزود: حتی در دین مسیحیت در کلیساها راهبه هایی که در خدمت کلیسا هستند ملتزم به رعایت حجاب می باشند و در برخی کشورها نیز حجاب حتی بسیار سخت گیرانه تر از دین مبین اسلام رعایت می شود.
حجت الاسلام والمسلمین قهرمانی با اشاره به اینکه آیات بسیاری در خصوص حجاب نازل شده است، تصریح کرد: حجاب در واقع برای این است که زنان باید عفیفه باشند و زیبایی هایی خود را در معرض دید نامحرمان و مردان هوسران قرار ندهند و از مکر آنان در امان بمانند.
وی یادآور شد: خداوند در قرآن می فرماید ما انسان را به زیباترین صورت خلق نمودیم و انسان اشرف مخلوقات در جهان است و جایگاه والایی در نظام هستی دارد و در واقع نماینده خداوند بر روی زمین می باشد.
مسئول فرهنگی حوزه‌های علمیه سفیران هدایت قم ادامه داد: انسانی که اشرف مخلوقات زمین است نباید دچار انحطاط اخلاقی و لغزش شود و باید عفت و جایگاه والای انسانی خود را حفظ کند.
وی در خصوص اینکه برخی در جامعه اقدام به حرکاتی ناشایست می کنند تا حجاب را اختیاری کنند، اظهار کرد: همه جوامع یک سری قوانین دارند و تمام مردم ملزم به رعایت آن می باشند و حجاب نیز یکی از قوانین کشور ماست که هرکس نمی تواند بنا به سلیقه و اختیار شخصی خود آن را زیرپا بگذارد.
حجت الاسلام والمسلمین قهرمانی گفت: متاسفانه امروزه غرب نگاهی اقتصادی به زن دارد و تحت عنوان حمایت از حقوق زنان، بیشترین ظلم را در حق زنان انجام می دهد و برخی جوانان کشور ما نیز به این مساله آگاه نیستند.
وی بیان کرد: مبلغین دینی راه تبلیغ صحیح حجاب و ارزش های الهی را یا بلد نیستند یا به صورت درست نمی توانند به جامعه القا کنند و همین امر موجب می شود تا اثرات منفی بر جامعه بگذارد.
مسئول فرهنگی حوزه‌های علمیه سفیران هدایت قم با بیان اینکه ارزش حجاب باید از کودکی در ذهن کودکان تبیین شود، خاطرنشان کرد: والدین نقش مهمی در سوق دادن کودکان به سمت حجاب دارند و باید از راه تشویق، محبت و صمیمیت این مساله والا را به کودکان خود آموزش دهند.
منبع: ایکنا

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای رمز بلاگ | دانلود آهنگ های شاد و غمگین محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.