استاندار لرستان با اشاره به اینکه ۳۴۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی ازدواج در سال ۹۶ پرداخت شده است، گفت: تعداد افرادی که در لیست دریافت هستند به ۳ هزار نفر و حدود یک چهارم کاهش یافته است.

رمز بلاگ: استاندار لرستان با اشاره به اینکه ۳۴۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی ازدواج در سال ۹۶ پرداخت شده است، گفت: تعداد افرادی که در لیست دریافت هستند به ۳ هزار نفر و حدود یک چهارم کاهش یافته است.
 سید موسی خادمی ظهر امروز در جشنواره نشاط و امید که به مناسبت میلاد علی اکبر(ع) و روز جوان در سالن جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد با تاکید بر اینکه دستگاه‌های دولتی و حوزه ورزش و جوانان باید کمک کنند و تشکیلاتی را که با عنوان سازمان‌های مردم نهاد جوانان ایجاد می‌شوند را بیشتر بهره دهند، اظهار داشت: در حال حاضر در استان لرستان حدود ۲۰ تشکل مردم نهاد و سمن داریم که رقم بسیار پایینی است.

وی با تاکید بر اینکه باید کمک شود تا تعداد تشکل‌های مردم نهاد افزایش پیدا کند، افزود: دستگاه‌های دولتی همچون ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان‌های اقتصادی و استانداری باید سمن‌ها تقویت کنند و بخشی از کار را به آن‌ها بسپارند تا بتوانند به کمک دولت بیایند و بخشی از این بار سنگین را به عهده بگیرند.

استاندار لرستان با بیان اینکه در حوزه ازدواج کارهای خوبی انجام شده است، عنوان کرد: در پایان سال ۹۵ حدود ۱۲ هزار نفر در لیست انتظار دریافت تسهیلات ازدواج از بانک‌های استان بودند که با همکاری بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی با پرداخت حدود ۳۴۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سال ۹۶ تعداد افرادی که در لیست دریافت هستند به ۳ هزار نفر و حدود یک چهارم کاهش یافت که اغلب این تعداد نیز خودشان مشکل ضامن و… دارند و یاهنوز نوبتشان نشده است.

خادمی خاططرنشان کرد: امیدواریم حجم ازدواج ها بالا برود که بازهم لیست انتظار بالا برود تا دولت و مسئولان مجبور شوند وام‌های ازدواج را چندین برابر کنند و جامعه به سمتی برود که سه مشکل اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان حل شود.

علی یاور عزیزپور مدیرکل ورزش و جوانان لرستان نیز اظهار داشت: هرساله جشنواره روز جوان در استان لرستان برگزار می‌شود و امسال نیز با عنوان نشاط و امید بر اساس رویکرد دولت نامگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره از جوانان نخبه با معرفی دستگاه‌های اجرایی مورد تقدیر قرار می‌گیرد، افزود: دستگاه‌های اجرایی نیز با عنوان جوان یاوران و جوان باوران مورد تقدیر قرار می‌گیرند تا الگویی برای جوانان و مسئولان باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با تاکید بر اینکه باید اهتمام مسئولان به امور جوانان باشد، عنوان کرد: جوانان نیز باید با اتکا به نیروی جوانی که در وجودشان است رمز بلاگ مد نظر مقام معظم رهبری که امسال حمایت از تولید کالای ایرانی است را محقق کنند.

عزیزپور ضمن انتقاد از اینکه بعضی از دستگاه‌های مختلف در آن رده سنی که مد نظر است نخبه فرهنگی و علمی خود را معرفی نمی‌کنند، تصریح کرد: ملاک ما سن ۱۵ تا ۲۲ سال است که بعضی اوقات دستگاه‌های اجرایی جوانانی بالاتر از این رده معرفی می‌کنند که متاسفانه نتوانستیم در خدمت این عزیزان باشیم.

رمز بلاگ، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، کدخبر: ۱۷۱۱۴۹۹ ، www.tasnimnews.com

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای رمز بلاگ | دانلود آهنگ های شاد و غمگین محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.